AREA SALES MANAGER - Craiova

Euroweb Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea activitatilor zonale ale companiei si vanzarea produselor si serviciilor furnizate de companie astfel:
- reprezinta compania in relatia cu clientii
- promoveaza serviciile companiei
- implementeaza politica de vanzari promovata de companie
- mentine/dezvolta relatiile cu clientii existenti, mareste portofoliului de clienti
- urmareste atingerea targetului lunar/anual vanzari
- elaboreaza rapoarte de vanzari

CERINTE

- Candidatul ideal ne dorim sa aiba studii superioare finalizate, experienta in vanzari parteneriale sau B2B (minim 1 an), reale abilitati antreprenoriale, sa fie o persoana organizata, comunicativa.
- Ne mai dorim sa aiba abilitati de interrelationare, dinamism, creativitate, initiativa, rezistenta la stres.
- Permisul auto si cunostintele de operare PC la nivel avansat sunt obligatorii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, masina de serviciu, telefon.
- Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere
- Posibilitatea construirii unei cariere alaturi de o echipa performanta

Euroweb Romania SA este cel mai mare furnizor local de linii inchiriate internationale, fiind principalul furnizor pe piata nationala wholesale internet si transmisiuni de date.
Euroweb Romania SA este membru fondator ANISP (Asociatia Nationala a Internet Service Providerilor din Romania), gestionarul nodului de interconectare a retelelor furnizorilor de internet RoNIX – Romanian Network for Internet eXchange.
Totodata, Euroweb Romania SA opereaza la nivel national prin 14 puncte de prezentare in principalele orase romanesti si doua puncte cross border, asigurand redundanta serviciilor oferite – servicii de transmisiuni de date, voce si acces la internet.
Incepand cu luna decembrie 2005, Euroweb Romania SA face parte din grupul Invitel Telecom.