Analist Financiar - Contabil Sef

HELCO

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Raspunde de contabilitatea interna de gestiune, verifica, analizeaza si controleaza costurile de productie (actual vs standard);
• Monitorizeaza variatiile costurilor de productie fata de buget; face propuneri de imbunatatire a controlului costurilor si incadrarea acestora in buget;
• Responsabil cu gestionarea si intretinerea modulului de mijloace fixe;
• Completeaza partea financiara a cererilor de bugete pentru investitii si tine evidenta cheltuielilor, pentru evitarea depasirii sumelor bugetare;
• Intocmeste rapoarte periodice privind situatia investitiilor vs. buget;
• Asigura suport Contabilului Sef pe timpul auditului statutar si a inspectiilor fiscale;
• Resposabil cu asigurarea standardelor de control intern in companie;
• Poate fi implicat si in activitati de contabilitate financiara;
• Evidenta imobilizarilor corporale si necorporale ale companiei si urmarirea realizarii bugetului de investitii
• Furnizarea de analize si rapoarte pentru management

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienta minim 3 ani in domeniul financiar/contabil.
-Abilitati de operare a pachetului Microsoft Office Excel nivel avansat
- Cunostinte avansate de contabilitate si legislatie in domeniu.
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor.
- persoana dinamica, rezistenta la stres si spirit de echipa
- abilitati de comunicare si coordonare

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv.
• venituri anuale consistente, motivante;

HELCO face parte dintr-un grup de firme cu preocupari in domenii diferite de activitate, dintre care amintim: consultanta, service, productie utilaje de panificatie, depozit de materiale, import utilaje panificatie si tehnica de calcul.

Societatea HELCO este in masura sa ofere utilaje complete si linii de fabricatie cu livrarea pentru sectoarele de panificatie, patiserie, pizzerie si cofeterie.