AGENT VANZARI

AVI SRL CRAIOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza potentialilor clienti din zona de responsabilitate, in vederea stabilirii prioritatilor si strategiei de abordare a acestora
- Prezentarea produselor companiei potentialilor clienti aflati in zona de responsabilitate
- Realizarea de oferte tehnice si comerciale pentru potentialii clienti, in concordanta cu politica comerciala a companiei si negocierea cu acestia in vederea incheierii de contracte comerciale
- Raportarea catre Directorul General a situatiilor privind prezentarile la clienti, ofertarile realizate, negocierile incheiate cu semnarea de contracte, etc. din zona de responsabilitate, in vederea centralizarii informatiei la nivelul companiei
- Identificarea necesitatilor pietei, comunicarea acestora in cadrul compartimentelor companiei direct interesate;
- Colaborarea cu Directorul General si compartimentul Informatic pentru realizarea prezentarilor de produse, stabilirea elementelor care trebuie evidentiate si care dau valoare adaugata produselor companiei;
- Urmarirea relatiilor comerciale cu clientii din zona de responsabilitate
- Monitorizeaza preferintele si reclamatiile clientilor din zona alocata, updatarea dosarelor comerciale ale clientilor in colaborare cu compartimentul Juridic si Tehnic.

CERINTE

- studii superioare, preferabil absolvent al Facultatii de Marketing;
- experienta in negocierea contractelor;
- cunostinte excelente de limba engleza, constituie avantaj cunoasterea unei a doua limbi straine si certificarile obtinute (franceza, germana);
- capacitate de analiza, sinteza si rezolvare de probleme ;
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere; persoana tenace, ambitioasa, cu spirit competitiv, cu initiativa si dorinta de afirmare pe plan profesional ;
- abilitati de utilizare PC : WORD, EXCEL, POWERPOINT etc?
- spirit de initiativa si lucru in echipa;
- permis de conducere cat. B si disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- Masina, telefon
- Salariu motivant, pe masura realizarilor, comision conform performantelor;
- Lucru intr-o echipa tanara si motivata.
- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern, cu posibilitati de avansare pe scara ierarhica.

Firma de proiectare si productie de de piscine si piese din materiale compozite pentru industria constructoare trenuri, tramvaie, metrouri, autocare , autobuze,etc.