Agent vanzari

SC GAMABIOCHIMICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea directa a produselor ( detergenti si produse de menaj), gasirea unor clienti noi, preluarea comenzilor, livrarea marfurilor si incasarea facturilor.
- Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii;
- Respectarea rutelor zilnice de vizitare stabilite de catre directorul firmei precum si planificarea si realizarea unor obiective specifice pentru acestea;
- Elaborarea unui plan de afaceri pentru dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii, respectand politica comerciala a companiei;
- Realizarea tintelor de vanzari, de incasari, a parametrilor cantitativi si calitativi transmisi prin schema de bonus sau alte instrumente de lucru si a altor obiective stabilite de directorul firmei;
- Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite;
- Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor;

CERINTE

- Experienta, min 2 ani, in vanzari/livrari distributie ( promovarea si vanzarea de detergenti si produse de menaj – constituie avantaj)
- Experienta in deschiderea de piete noi (avantaj);
- Abilitati de comunicare adaptive functie de interlocutor;
- Capacitatea de a obtine recomandari;
- Buna orientare in spatiu, sa cunoasca foarte bine zona alocata;
- Bun conducator auto, permis auto categ B;
- Abilitati de negociere si vanzare.
- Spirit antreprenorial; dorinta de a castiga bine, corect, serios, cinstit, responsabil, loial,ordonat, bine organizat;
- Prezenta placuta si ingrijita;
- Sa utilizeze si sa respecte standardele companiei;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte atractiv in functie de rezultate;
- Masina si telefon de serviciu;
- Oportunitati de promovare;

Biochimica SA a luat nastere in anul 1969 avand la baza ideile inovatoare in materie de produse pentru uz casnic ale chimistului Gianni Scapoli . Dupa o lunga ucenicie la Montedison intre anii ’50 si ‘ 60 acesta a inceput sa “ simta piata “ , iar experienta sa ca si chimist a condus la realizarea unor formule unice pentru acea perioada precum pasta pentru spalarea mainilor si ulterior la un produs pe baza de acid clorhidric si agenti tensioactivi pentru curatarea toaletei .Anii petrecuti in slujba statului ca lucrator intr-o mare uzina chimica i-au oferit lui Gianni posibilitatea cunoasterii aprofundate a tuturor procedurilor , materiilor prime , produselor si performantelor acestora.
Astfel , din dorinta de a valorifica acest bagaj cultural a infiintat initial Biochimica Nuovi Detergenti LTD si apoi Biochimica SA cu o viziune clara si o directie precisa pe piata produselor de curatenie. Din combinatia acestor elemente s-au nascut marci acum célèbre cum ar fi Scansafatiche , Limonello, Soft , Bioform , Bellacasa.

In anul 2012 prin intermediul Gama Biochimica SRL , d-l Gianni Scapoli a continuat extinderea la nivel international adaugand pe harta sa Romania