Agent de Vanzari

HR BUSINESS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, unul dintre liderii pe piata de distributie de echipamente si solutii IT&C din România,doreste sa angajeze un Agent de Vanzari pentru zona de SV a Romaniei.

Responsabilitati principale:
?Abordarea pietei de Sud-Vest a Romaniei in scopul realizarii de vanzari directe;
?Intretinerea relatiei cu clientii deja existenti;
?Efectuarea de vizite in teritoriu in conformitate cu un calendar determinat;
?Contactarea si intretinerea relatiei cu clientii noi;
?Pregatirea de oferte si de dosare de licitatie;

Responsabilitati secundare:
?Selectarea si coordonarea unei echipe de vanzari directe;
?Dezvoltarea si gestionarea unui plan de vanzari directe;
?Fundamentarea de outlook-uri privind vanzarile.

Cerinte:

?Absolvent de facultate;
?Experienta:2-3 ani de vanzari in domeniu;
?Capacitate de planificare si organizare;
?Persoana cu excelente abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
?Capacitatea de a relationa foarte usor cu clientii;
?Persoana ambitioasa, perseverenta in atingerea obiectivului propus;
?Persoana integra,loiala fata de companie;
?Bun jucator in echipa, capabil sa comunice usor informatia;
?Cunostinte bune de limba engleza (scris, citit, vorbit;
?Cunostinte PC:Word, Excel, Power Point;
?Carnet de conducere.

BENEFICII OFERITE

Comision din vanzare