Agent contractari si achizitii

CESIVO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Transmite comenzile catre furnizorii din portofoliul alocat;
- Identifica noi furnizori pentru produsele din portofoliul companiei sau pentru altele noi;
- Verifica documentele insotitoare livrarilor si negocieaza cu furnizorul corectarea acestora daca este cazul;
- Verifica impreuna cu gestionarul corectitudinea livrarilor si negociaza cu furnizorul solutionarea eventualelor discrepante aparute;
- Negociaza termenii contractuali asumati in relatia cu furnizorul (plati anticipate, garantii, etc...);
- Verifica si asigura indeplinirea formalitatilor vamale de import.

CERINTE

- Absolvent de studii medii/superioare cu profil electromecanic, electrotehnic, energetic, automatizari sau economic;
- Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Cunostinte de legislatie vamala - constituie un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu/avansat;
- Cunostinte de utilizare calculator (Windows, MS Office, E-mail, Internet);
- Abilitati de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Tichete de masa;
- Posibiliatea de dezvoltare profesionala;

CESIVO SRL Craiova este importator si distribuitor la nivel national de echipamente electrice, cabluri si materiale electroizolante.
Cu o experienta de peste 16 ani in domeniu si un portofoliu de peste 1500 clienti activi, CESIVO este unul dintre cele mai mari depozite de materiale electrice din zona Olteniei.