2 Ingineri meccanici/chimici in industria ceramica, plastica sau materie sub forma de pulbere(ciment) Pirelli Ambiente(ref.TgJ0807)

Quanta Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experineta in campul productiei de produse ceramice, ciment pulbere sau industria sticlei
Capacitate de dezvoltare a contractelor cu furnizorii si gestionarea lor
Capacitate de planificare a proiectului, gestiune de personal subordonat si respectarea de targeturi

CERINTE

Absolventi ai unei facultati de chimie/meccanica sau cu specializare in tehnologia materialelor
Cunostinte teoretice si practice in:
- principii de comportament mecanic (static si dinamic)
- tehnologia de transport, depozitare, dozare si amestec a materialelor sub forma de pulbere
- principii de realizare si stabilirea de suspensii, dispersari si plastificari de pulberi ceramice
- metode de caracterizare a materiei prime ceramice
- Bune cunostinte de MsOffice, AutoCad 2D si limba engleza sunt obligatorii (italiana, franceza sau germana constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitati de cariera si prioada de training intr-un alt oras
Pachet salarial motivant

Quanta Resurse Umane recruteaza in Tg Jiu pentru Pirelli Ambiente atat personal calificat cat si necalificat.