JOB4LIFE RECRUTEAZA RECEPTIONERI COSTINESTI !!!

Job4Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea și înregistrarea rezervărilor primite in receptie;
Intampina in mod amabil si profesional oaspetii și desfasoara activitatea de rezervare si cazare a turiștilor;
Întocmirea actelor necesare cazării turiștilor;
Informarea oaspetilor cu privire la facilitatile hotelului;
Administrarea și verificarea rezervărilor pentru ziua în curs și ziua următoare;
Emite factura fiscala, bonul fiscal si formele de lichidare ale contului pentru serviciile primite;
Identifica solutii pentru problemele aparute; Rezolva prompt si discret situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza pe cale ierarhica pentru a fi gasite cele mai adecvate solutii;
Colaboreaza cu alte sectoare din cadrul societatii pentru buna desfasurare a activitatii.

CERINTE

Persoana trebuie sa fie muncitoare, profesionista, politicoasa;
Candidatul sa fie absolventul unei facultati economice si/sau de turism ori persoane ce au calificarea de receptioner;
Cunostinte de contabilitate primara - cerinta obligatorie;
Experienta pe un post similar - minim 6 luni - reprezinta un avantaj;
Cunoasterea unui program de gestiune hoteliera - reprezinta un avantaj;
Cunostinte limba engleza nivel mediu - reprezinta un avantaj;
Bune abilitati de comunicare si organizare;
Corectitudine si responsabilitate in indeplinirea sarcinilor;
Capacitatea de a lucra in conditii de stres, atitudine proactiva;
Flexibilitate (ture de noapte).

BENEFICII OFERITE

contract legal de munca pe perioada determinata 13.06.2016 - 16.09.2016;
salariu net: 1500 lei/luna;
cazarea GRATUITA in incinta hotelului;
bucatarie la dispozitie pentru ca angajatii sa poata gati.

DESCRIEREA FIRMEI

Selectie , consultanta si plasare forta de munca.