Web Developer - PHP, MySQL, Apache

Deal-X Limited

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem o companie tânără din domeniul finanțelor și dorim să recrutăm un nou membru în echipa noastră.

Candidatul ideal va fi cheie în dezvoltarea produsului nostru principal și va lucra alături de ceilalți programatori și analiști din echipa deja existentă. Din această poziție nouă candidatul are posibilitatea de a influența direct designul, performanța și deciziile de implementare a aplicației noastre web.

Suntem o echipă mică, dar care crește rapid. Căutăm așadar încă un membru să lucreze alături de noi la sediul nostru din Constanta. Lucrul de la distanta nu este posibil momentan.

Jobul presupune următoarele responsabilități:

* Participarea în dezvoltarea aplicației principale, prin adăugarea de îmbunătățiri la funcționalitatea deja existentă;
* Îmbunătățirea bazei de date curente și adaptarea ei la noile cerințe;
* Analiza cerințelor, design-ul și implementarea soluțiilor specifice noilor nevoi;
* Documentarea, testarea și definirea standardelor, uneltelor de raportare și metodelor de chestionare a bazei de date;
* Automatizarea și migrarea de date extrase din diverse surse (XML, CSV, Excel, JSON);
* Formaterea de cod SQL, triggers, views și stored procedures;
* Automatizarea sistemului de back-up, întreținerea aplicației centrale și scalabilitate;
* Interacțiunea cu toți cei implicați în proiect la toate nivelele pentru a asigura identificarea corectă a necesităților aplicației.

CERINTE

Experiență necesară:

* PHP - 4 ani;
* MySQL - 4 ani;
* Javascript/jQuery - 1 an;
* Este necesară cunoașterea unui framework php (Codeigniter, Symfony, Zend Framework, CakePHP, Yii);
* Interes în a automatiza procese manuale;
* Persoana ideală trebuie să fie motivată și cu simț dezvoltat de analiza și rezolvare a problemelor (aici veți fi propria/ul manager/ă)

Nu sunt obligatorii, dar sunt importante urmatorarele:

* Studii superioare domeniul științei calculatoarelor;
* Familiaritate cu Linux, bash scripting;
* Experiență cu automatizarea cu ajutorul Bash/Python/PHP
* Limba engleza

Compania noastră se concentrează pe câteva piețe internaționale în domeniul financiar și dezvoltăm produse care oferă afacerilor acces inovativ la informație cu ajutorul tehnologiei. Mai multe detalii vor fi oferite în timpul interviului.

Dacă sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți un email cu CV-ul dumneavoastră și o scrisoare de intenție în care să menționați ora cea mai bună de a fi contactat/ă: careers@dealxlab.com

Tehnologii: PHP, MySQL, Apache, Linux, JavaScript

Locatie: Constanta

Dorim ca agențiile de recrutare să nu ne contacteze.

BENEFICII OFERITE

Suntem o companie internationala care isi apreciaza colegii, care ofera beneficii unice si suntem flexibili in acest sens. Preferam sa discutam aceste detalii in timpul interviului.