WEB Developer

APAL INFORMATIQUE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- In cadrul strategiei de dezvoltare a unui nou 'Development Center' in CONSTANTA, Grupul Acxio cauta programatori PHP & SQL pentru constituirea nucleului viitoarei echipe.

CERINTE

- Experienta de programare in PHP - nivel Junior/Senior (PERL, JAVA sau alte limbaje constituie un avantaj);
- Experienta de lucru cu baze de date: Mysql/IBM DB2/Postgresql;
Experienta de lucru cu HTML (JavaScript constituie un avantaj);
- Engleza - scris si vorbit (franceza constituie un avantaj);
- Abilitati de comunicare, riguros, dinamic, motivat.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant declarat integral;
- Mediu de lucru dinamic, tanar, o echipa inalt calificata;
- Ocazia de a participa activ si de a evolua o data cu grupul Acxio intr-un cadru international.

Grupul Acxio este o societate de inginerie si consulting in domeniul noilor tehnologii informatice, bazata in Franta si in Romania.
Grupul Acxio acopera domenii de expertiza precum ECM / EDMS, CRM, BI, solutiile web propuse clientilor fiind construite atât pe tehnologii Open Source cât si pe solutii proprii ale unor editori.
Atasat valorilor europene, cu o puternica orientare catre furnizarea de solutii conceptuale verticale pe domeniile sale de expertiza, grupul Acxio ramane consecvent utilizarii unor metodologii consacrate, unor procese de management bine definite care permit valorizarea activitatilor sale din punct de vedere al rigorii si calitatii, elemente indispensabile succesului intr-un mediu puternic concurential precum cel european.