Web Developer

s.c. conect grup s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intelege avantajaele si dezavantajele unei echipe mici in plina dezvoltare
- realizeaza partial sau total proiectele web
- are cunostinte avansate de HTML, CSS, JavaScript;
- are notiunile de baza si intelege cum functioneaza tehnologiile server-side;
- are o apetenta sporita pentru atentia la detalii;
- testeaza solutiile implementate cross-browser, cross-platform si/sau cross-device pentru depistarea inconsistentelor;
- testeaza noi tehnologii si le pune in aplicare

CERINTE

- verifica alinierea solutiilor implementate la standardele cerute.
- sintaxa HTML pentru diverse specificatii - HTML5 reprezinta un avantaj
- markup semnatic, in special pentru liste, date tabulare, formulare, articole, etc
- capacitatea de a scrie cod "de mana"
- adaptarea CSS-ului pentru diverse tipuri media sau device-uri
- bune practici in organizarea si definirea structurii fisierelor CSS
- sintaxa declaratiilor, proprietatilor si atributelor CSS
- diferentele intre CSS 2 si CSS 3
- validarea datelor utilizand expresii regulate
- cunoasterea obiectelor DOM HTML si a proprietatilor acestora
- utilizarea diverselor unelte de testare si debugging pentru remedierea problemelor
- diverse modalitati de comunicare asincrona (ex: AJAX, AJAJ)
- jQuery (visual effects, event handling, document manipulation) cel putin la nivel mediu

Suntem o echipa dedicata gasirii solutiilor moderne si inovatoare pentru clientii nostrii cu expertiza in domenii ca web, retail, print, marketing si proiectare 3D. Asiguram acel plus de competivitate ce poate duce la cresterea vanzarilor si marirea profiturilor.

Metoda de lucru practicata de catre echipa Business Igniter cu clientii sai este una de parteneriat in care clientul, impreuna cu noi, participa la gasirea acelor solutii potrivite, in cadrul unui proces continuu cunoscut si sub denumirea de think tank.