Web Designer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Mentine si dezvolta web site-urile companiei.
• Creeaza si dezvolta web site-uri pe baza layout-urilor acceptate.
• Editeaza continutul paginilor web (imagini, sunet, animatii).
• Creeaza layout-uri web si le decupeaza in format web, realizeaza template-uri.
• Realizeaza elemente Flash care vor fi incluse in site-uri: pagini intro, headere, meniuri, cu sau fara fisiere text externe.
• Realizeaza elemente grafice si re-sharpe pentru aplicatiile web existente.
• Redacteaza pagini web, webdesign.
• Creeaza concepte de site si layout-uri.
• Insereaza, in cadrul site-urilor, elemente Java Script (meniuri drop-down, images slideshows, pop-up windows).
• Realizeaza diverse materiale de promovare ale companiei (postere, roll-up, machete presa scrisa, materiale semnalizare in-door).

CERINTE

• Experienta in domeniu de cel putin un an de zile
• Cunostinte de nivel avansat de Adobe PhotoShop, Corel Draw
• Cunostinte de Flash si Adobe InDesign.
• Cunostinte de Dreamweaver (HTML, PHP, CSS, Java Script).
• Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu.
• Capacitate de organizare eficienta si de finalizare a proiectelor in termenul stabilit.
• Persoana pasionata de design-ul de web, cu un simt artistic dezvoltat, creativa, atenta la detalii.