UNIT MANAGER / CONSULTANT FINANCIAR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

UNIT MANAGER

-Conducerea, organizarea si asigurarea functionarii echipei cu eficienta maxima prin elaborarea strategiilor de dezvoltare, identificarea oportunitatilor;
- Planificarea activitatii de vanzari a echipei;
- Cresterea retelei de vanzari (recrutare, selectie, monitorizare, motivare)
- Marirea portofoliului de clienti;
- Asigurarea bunei desfasurari a activitatii;

Oferta:
-Oportunitatea de a te alatura unei echipe de profesionisti in vanzari si reale posibilitati de
avansare in cariera
Recompensarea rezultatelor prin noul sistem de comisionare si scheme de
bonusare atractive, in functie de propriile rezultate
Sprijin permanent si programe de instruire
atat pentru domeniul asigurarilor si pensiilor private, cat si pentru dezvoltarea abilitatilor de
vanzare
Posibilitatea de a avea propria afacere.
-Contract de mandat

CONSULTANT FINANCIAR

-Prospectarea pietei si abordarea potentialilor clienti
-Planificarea si realizarea intalnirilor de analiza financiara pentru a determina nevoile financiare specifice ale clientilor
-Identificarea solutiilor financiare adaptate clientilor
Mentinerea portofoliului de clienti.

Oferta:
-Oportunitatea de a te alatura unei echipe de profesionisti in vanzari
-Posibilitatea de avansare
in cariera
-Recompensarea rezultatelor prin noul sistem de comisionare si scheme de bonusare
atractive, in functie de propriile rezultate
-Sprijin permanent si programe de instruire atat
pentru domeniul asigurarilor si pensiilor private, cat si pentru dezvoltarea abilitatilor de
vanzare
-Posibilitatea de a avea propria afacere, in conditiile unui program flexibil.

CERINTE

-Abilitati manageriale si de leadership;
-Persoana cu atitudine pozitiva, perseverenta, orientata
catre rezultate
-Comportament etic si profesionist
-Studii superioare si cunostinte relevante in
domeniul financiar-bancar
Experienta in domeniul vanzarilor (preferabil in domeniul asigurarilor de
viata)
- Orientat catre rezultate;
- Analitic
- Abilitati excelente de prezentare, vanzare si
negociere.
- O puternica motivatie financiara.

-Persoana cu atitudine pozitiva, perseverenta, orientata catre rezultate
-Comportament etic si
profesionist
-Experienta in domeniul vanzarilor
-Bune abilitati de comunicare si
negociere
-Experienta in domeniul asigurarilor reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a te alatura unei echipe de profesionisti in vanzari
in cariera
vanzare