Tehnician Laborant

VIAROM CONSTRUCT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza determinari laborator pe materiale coezive (pamant, pamant stabilizat) si pe materiale necoezive (balast, piatra sparta)
- Preleveaza probe
- Inregistreaza, eticheteaza, ambaleaza, manevreaza si depoziteaza probele prelevate;
- Transmite, pe baza de comanda sau proces verbal de prelevare, probele la un laborator in vederea efectuarii incercarilor;
- Se ocupa de insusirea cunostintelor profesionale necesare realizarii atributiilor prevazute in fisa postului;
- Exploateaza si intretine in buna stare de functionare echipamentele din dotare si accesoriile acestora;
- Mentine curatenia si ordinea la locul de munca si in spatiile de depozitare a probelor;

-Raspunde de prelevarea corecta a probelor (pamant, balast, piatra sparta), conform standardelor in vigoare, necesare efectuarii tuturor determinarilor prevazute in Planul Calitatii si in Caietul de sarcini;
- Raspunde de inregistrarea corecta a tuturor probelor in documentele sistemului de management al calitatii;
- Raspunde de realizarea calitativa si la termenele stabilite a sarcinilor repartizate de catre seful de laborator;

CERINTE

Minim 3 ani experienta laborator materiale de constructii
Atestat Tehnician laborator

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Prime in functie de performanta
- Tichete de masa
- Oportunitatile de dezvoltare profesionala

Suntem una dintre cele mai puternice societati private de constructii din domeniul constructii rutiere, feroviare, hidrotehnice, industriale si edilitare.
Printre proiectele de care suntem mandrii se numara: Cora - Pantelimon, Carrefour - Colentina, Carrefour - Orhideelor, Cora Lujerului, Kentauros Studios & Film Production, ANL Brancusi