Sef Santier Constanta - perioada determinata 8 luni

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Studiaza proiectul de executie si verifica concordanta dintre acesta si autorizatia de construire
- Organizeaza si coordoneaza santierului
- Se subordoneaza direct Project Managerului lucrarii
- Intocmire raport zilnic al lucrarilor executate
- Raport saptamanal al stadiului lucrarilor
- Jurnal de santier
- Verificare si planificare a lucrarilor in avans pentru a evita intirzierea
- Planifica in detaliu calendarul proiectului si decide cu privire la timpul alocat fiecarei activitati, precum si cu privire la succesiunea acestora, pentru a respecta termenul final conform graficului;
- Verifica proiectul tehnic: verifica existenta tuturor pieselor scrise si desenate, corelarea acestora si daca exista prev?zute in proiect fazele determinante si programului de control al calitatii;
- Urmareste ca executia lucrarilor sa se faca in conformitate cu proiectul de executie stampilat spre neschimbare, caietele de sarcini, graficul de executie, contractul de executie, reglementarile tehnice si legislatia in vigoare in colaborare cu Project Managerul lucrarii.
- Verifica antreprenorii ca acestia sa respecte programul de control al calitatii, controleaza in permanenta ritmul lucrarilor si propune/ia masuri obiective, atat pentru respectarea graficelor de executie, cat si pentru imbunatatirea calitatii lucrarilor ori remedierea defectelor de calitate
- Verifica cantitatile si livrarile: necesarul de materiale, echipamente si consumabile necesare proiectului, urmareste lansarea comenzilor, si verifica realizarea cantitativa, calitativa, sortimentala si la termen a aprovizionarii
- Monitorizeaza prestatia subantreprenorului general, a subcontractorilor si asigura coordonarea acestora astfel incat sa fie eliminate intreruperile/intarzierile;
- Verifica daca beneficiarul a anuntat, conform legii, inceperea lucrarilor de constructii autorizate la Inspectoratul de stat in constructii si la emitentul autorizatiei de construire
- Aproba atasamentele pentru lucrarile executate de antreprenor sau antreprenori
- Aproba cantitatile de lucrari real executate de catre antreprenor si/sau contractori prin semnarea situatiilor de lucrari, intocmite de acestia si le inainteaza Project Managerului.
- Verifica daca antreprenorii obtin / intocmesc si completeaza la zi toate documentele cerute de lege pentru realizarea lucrarilor si care fac parte din cartea constructiei
- Raspunde pentru receptia fazelor determinante de lucrari si ia masurile ce se impun, dupa caz;
- Urmareste rezolvarea problemelor constatate sau recomandate de comisia de receptie;
- Ia toate masurile ca activitatiile proiectului sa se desfasoare in conformitate cu prevederile legale in vigoare

CERINTE

- Studii Superioare - Facultatea de Constructii
- Experienta mai mult de 5 ani in domeniu
- Limba engleza - nivel mediu - prezinta avantaj
- Cunostinte MS Office
- Cunostinte AutoCad - prezinta avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si control
- Persoana organizata si atenta la detalii
- Orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor.

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself. Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.
Compania bauMax este lider de piata in Austria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia si Ungaria.
bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Suceava si Bacau.