Responsabil suport clienti

Euro Vial Lighting

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Inregistrarea cererilor si a plangerilor clientilor externi si interni (colegi) in baza de date dedicata si transmiterea in timpul cel mai scurt a raspunsurilor catre acestia;
-Introducerea comenzilor client in sistemul informatic si pregatirea acestora pentru comenzi catre furnizori;
-Informarea clientilor si a inginerilor de vanzari asupra stadiului comenzilor;
-Rezolva, impreuna cu departamentul tehnic, cererile de natura tehnica ale clientilor;
-Trateaza, in colaborare cu depozitul, returul de produse din motive logistice sau comerciale;
-Trateaza, in colaborare cu clientii, problemele legate de produse in perioada de garantie – inlocuire produs defect, retur produs defect, inregistrare caz in baza de date;
-Raport lunar de activitate – nr. de cazuri inregistrate, durata de rezolvare, tipul de cazuri ( cereri sau sesizari ), modul de primire ( telefon, fax, mail, vizita ).

CERINTE

-studii superioare tehnice in domeniul electric;
-persoana organizata, cu capacitate de comunicare si lucru in echipa;
-cunostinte solide in utilizarea calculatorului (Excel, Word, Internet, utilizare mail);
-permis conducere categoria B;
-cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

-Lucrul in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
-Salariu atractiv;
-Posibilitati de promovare.

S.C. EURO VIAL LIGHTING S.R.L. are ca domeniu de activitate distributia de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori.Euro Vial Lighting este unul dintre liderii nationali in distributie electrica si automatizari industriale.
www.eurovial.ro