Responsabil Resurse Umane

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea și actualizarea dosarelor de personal în acord cu legislația muncii;
- Întocmirea contractelor de muncă pentru persoanele nou încadrate, actele adiționale privind modificările survenite;
- Operarea și transmiterea REVISAL
- Menținerea relațiilor cu instituțiile statului pe aspecte de legislația muncii (ITM, AJOFM etc.)
- Întocmirea și eliberarea adeverințelor și a altor documente către salariați;
- Introducerea și actualizarea datelor personale ale salariaților în evidențele companiei;
- Efectuarea tuturor demersurilor administrative și logistice privind locarea noilor angajați, desfășurarea training-urilor, a interviurilor și a altor evenimente
- Asigurarea afișajului proiectelor de comunicare
- Participare activă la proiectele de comunicare internă
- Colectarea și centralizarea informațiilor necesare evidenței prezenței și caculului salarial (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, modificări salariale, alte beneficii)
- Elaborarea de proceduri de lucru noi și centralizarea celor existente
- Suport pentru managerul de resurse umane în activitățile desfășurate (recrutare, evaluare, etc.)
- Monitorizarea și gestionarea serviciilor externe de medicina muncii, SSM, SU

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Cunoștințe actualizate de legislația muncii
- Experiență minim 2 ani pe o pozitie similară
- Abilități foarte bune de comunicare
- Inițiativă
- Persoană serioasă, pozitivă, loială, flexibilă