REPREZENTANT VANZARI OTC

MEDIPLUS EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza imaginea, serviciile si produsele diviziei sale in relatiile cu clientii - farmacii;
Contribuie la marirea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi clienti pe piata pharma;
Stabileste si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii de pe zona arondata;
Urmareste evolutia pietei din punct de vedere al politicii comerciale;
Identifica oportunitati de afaceri si finalizeaza contracte pe termen lung, securizeaza cifra de afaceri si termenele de plata.

CERINTE

- studii medii/superioare;
- experienta relevanta in vanzari de minimum 1 an;
- excelente abilitati de comunicare si negociere;
- orientare catre rezultate/clienti, initiativa;
- permis de conducere cat B, disponibilitate pentru deplasari;
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook Expres).

Mediplus Exim SRL este cel mai mare distribuitor de produse farmaceutice si parafarmaceutice din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.