Reprezentant Vanzari

criber net

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Promovarea brand-ului de firma;
- Identificarea nevoilor clientilor si prezentarea solutiilor optime;
- Preluarea comenzilor si incheierea de noi contracte;
- Realizarea obiectivelor din vanzari lunare si anuale prin administrarea zonei arondate;
- Mediatizarea ofertei - vanzarea intregii game de produse a companiei;
- Negocierea termenelor si modalitatilor de plata conform politicii comerciale;
- Incasarea debitelor in termenele contractuale;
- Prospectarea, analiza si intrepretarea informatiilor din piata;
- Identificarea oportunitatilor de dezvoltare de noi produse;
- Mentinerea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Mentinerea legaturii cu celelalte departamente pentru finalizarea comenzilor;

CERINTE

- Experienta de min. 2 ani in vanzari pe piata instalatiilor sanitare si materialelor de constructii;
- Foarte bune abilitati de negociere, relationare interpersonala, flexibilitate, tenacitate, spirit intreprinzator;
- Orientare catre client
- Permis auto categoria B
- Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Internet)
- Studii superioare sau liceu cu bacalaureat.
- Disponibilitate de deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

- Telefon mobil;
- Laptop
- Masina
- Posibilitatea unui castig direct proportional efortul depus si implicarea ta;
- Libertate de abordare si punere in aplicare a ideilor, regatirii/metodelor/tehnicilor proprii;
- Instruire/formare profesionala;
- Suportul intregii echipe;

DESCRIEREA FIRMEI

producator sisteme de epurare