Reprezentant Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contacteaza clienti din baza de date.
Prezinta serviciile companiei, impreuna cu oferta comerciala.
Realizeaza si creste volumul de vanzari, in functie de target.
Contribuie activ la munca echipei.
Realizarea de eforturi constante pentru largirea bazei de date cu potentiali clienti.
Solicitarea de referinte de la clienti existenti si de la cei potentiali.
Raportarea vanzarilor, a intalnirilor si vizitelor catre coordonatorul colectivului.
Identificarea nevoilor financiare ale clientilor.
Preluarea cererilor de oferta venite prin intermediul telefonului, faxului sau al e-mailului;
Intocmirea de oferte de pret si contactarea potentialilor clienti pentru solicitare de feedback.
Incheierea de contracte si trimiterea acestora catre clientii respectivi.
Solicitarea de rapoarte in urma campaniilor si trimiterea acestora catre clienti.
Selectii in bazele de date e-mail si fax prin intermediul website-ului specializat si trimiterea acestora catre handler-ii desemnati.

CERINTE

Experienta minim 3 ani in concepere si livrare training, vanzari directe si negociere;
Studii superioare;
Limba italiana nivel avansat;
Limba engleza nivel avansat;
Orientare catre client;
Bune abilitati de comunicare, vanzare;
Persoana motivata, dinamica, gandire pozitiva;
Cunostinte medii de operare PC (Windows, MSWord si Excel, Internet);
Rezistenta la stres;
Excelente abilitati de comunicare;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Aptitudini de planificare, organizare si stabilire a prioritatilor

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si bonusuri de activitate;
Mediu de lucru profesionist in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
Sansa de a construi o cariera in vanzari;
Oportunitati de crestere si promovare in cadrul companiei.