Reprezentant Tehnic - Comercial - Divizia scule electrice si accesorii pentru constructii

TRITON SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se ocupa cu vanzarea de instalatii si echipamente tehnologice si serviciile corespunzatoare acestora, furnizeaza informatii de specialitate asupra caracteristicilor si functionarii acestora, face demonstratii privind modul de utilizare.

A . Sarcini permanente
- Cauta, selecteaza si intra in legatura cu clientii;
- Intocmeste si prezinta ofertele cu caracter general;
- Intocmeste si prezinta ofertele specifice, functie de interesul clientilor sau la solicitarea acestora;
- Incheie contracte de vanzare;
- Comunica responsabilului aprovizionare echipamentele/furniturile contractate in vederea livrarii sau aprovizionarii;
- Urmareste livrarile, plata si instalarea produselor/instalatiilor contractate;
- Informeaza permanent si in timp real pe cel caruia i se subordoneaza asupra ofertelor si metodelor practicate de firmele concurente;
- Studiaza piata interna din raza sa de activitate in vederea penetrarii acesteia cu produsele firmei si castigarea pietii;
- Asigura protejarea si inbunatatirea imaginii companiei in toate activitatile desfasurate;

CERINTE

- limba engleza nivel mediu
- cunoasterea pachetului MS Office
- abilitati de comunicare si negociere
- atitudine dinamica si proactiva
- capacitatea de a lucra cu termene foarte stranse
- minim studii medii in domeniul tehnic; studiile superioare constituie un avantaj
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- scolarizare;
- reale posibilitati de promovare;
- loc de munca stabil.
- salariul se negiciaza in cadrul interviului final

Dealer autorizat pentru marci recunoscute precum Bosch, Makita, Metabo, AEG, Atlas Copco, Telwin, Mahe, Selco, Stone, Enar, Karcher, Stanley, Unior, Hawera, Tytan, SC TRITON SRL asigura desfacerea unei game largi de produse prin intermediul punctelor de lucru din Constanta, Cernavoda, Galati, Urziceni si Ploiesti, cat si cu ajutorul retelei proprii de distributie. Alaturi de sculele electrice si de mana, Compania distribuie si o mare varietate de instalatii si aparatura industriala, elemente de asamblare, feronerie pentru lemn, PAL, PVC si aluminiu, accesorii pentru mobilier si decoratiuni interioare.