REPREZENTANT MEDICAL (Constanta)

DANONE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti unul dintre militantii pentru o alimentatie sanatoasa, atunci ne bucuram ca te-am gasit. Ne aflam cu siguranta in sfera ta de interes, pentru ca insasi misiunea noastra este aceea de a aduce sanatate, prin alimente echilibrate nutritional, in fiecare zi, cat mai multor oameni din intreaga lume. Alatura-te echipei Danone pentru a face diferenta in societatea in care traiesti!

Scopul postului

Promovarea produselor, numelui, imaginii si a serviciilor Danone in relatia cu clientii.

Vor intra in responsabilitatea ta:

- Prezentarea corecta si argumentata a produselor Danone, cu evidentierea beneficiilor pentru sanatate, catre clienti (medici, directori spitale, farmacisti, directori financiari, sefi de sectii)
- Initierea, intretinerea si consolidarea de relatii profesionale de calitate cu personalul medical tintit
- Realizarea, cu suportul clientilor, de studii privind gradul de acceptare a produselor Danone in randul pacientilor
- Organizarea si participarea la evenimente medicale specifice
- Raportarea rezultatelor activitatilor proprii si ale competitorilor privind produsele aflate in promovare
- Administrarea eficienta a bugetului alocat

CERINTE

Ne asteptam sa ai urmatoarele atribute:

- Studii superioare medicale finalizate (medicina umana, farmacie, medicina veterinara)
- Experienta de minimum 1 an intr-o pozitie similara sau in domeniul vanzari
- Cunostinte de operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint) – nivel mediu
- Cunoasterea limbii engleze sau franceze – nivel mediu
- Permis de conducere – categoria B
- Foarte buna orientare catre latura stiintifica a procesului argumentativ
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Capacitate de organizare si prioritizare
- Orientare catre rezultate
- Disponibilitate de a lucra pe teren peste 80% din timpul de lucru si de a avea un program flexibil

BENEFICII OFERITE

Ce ti-am pregatit?

Un mediu competitiv, care te va stimula profesional, dand din ce in ce mai multa valoare carierei tale!

Compania noastra, Danone Romania, parte a Grupului Danone, unul dintre liderii mondiali din industria alimentara, prezent in 120 de tari, detine locul 1 in Romania in industria produselor lactate proaspete.

Din respect pentru cei trei factori cheie la care ne raportam constant - angajatii, consumatorii si partenerii nostri - promovam sustinut valori precum:

- UMANISMUL,
- DESCHIDEREA,
- APROPIEREA,
- ENTUZIASMUL.

Te invitam sa afli mai multe despre noi, vizitand site-ul www.danone.com.