REFERENT IMPORT - EXPORT - CONSTANTA*

TRENKWALDER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie privata, care desfasoara activitati de casa de expeditii, incluzand expeditii nationale si internationale: feroviare, fluviale, maritime, rutiere, aeriene;

Responsabilitati:

- intocmeste si transmite documente de transport feroviar;
- intocmeste, vizeaza si depune in vama documente administrative de insotire a marfii;
- intocmeste si transmite avize de insotire a marfii;
- mentine contactele operationale, direct si prin telecomunicatii, cu toti cei implicati pe locatia vamala respectiva, cu furnizarea operativa a tuturor documentelor necesare;

CERINTE

- Studii medii sau superioare;
- Experienta intr-un post similar min. 1 an;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Limba germana - cunostinte medii - constituie un avantaj;
- Permis Auto - categoria B;

BENEFICII OFERITE

- Pachet Salarial Atractiv.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi, Satu Mare.