Referent Exporturi

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea si dezvoltarea portofoliului de clienti, negocierea conditiilor contractuale cu acestia, urmarirea derularii contractelor;
- Mentinerea legaturii cu clientii exitenti;
- Pregatirea documentelor pentru export; monitorizarea operatiunilor vamale, depozitarii si livrarii marfurilor;
- Studierea pietei si a concurentei privind categoriile de produse vandute;
- Intocmirea rapoartelor privind activitatea desfasurata.

CERINTE

- Engleza nivel avansat;
- Cunostinte de operare PC (MS Office);
- Abilitati foarte bune de negociere, comunicare, organizare a activitatii;
- Flexibilitate, dinamism, orientare spre rezultate;
- Responsabilitate pentru munca depusa;
- Eficienta in munca de echipa;
- Prezinta avantaj experienta anterioara in domeniul exporturilor.

BENEFICII OFERITE

- Salariul motivant;
- Mediu de lucru dinamic;
- Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie in continua expansiune.