Operator DTP

S.C. AFI GENIUS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prelucreaza, ajusteaza, retuseaza, imagini ;
- Realizeaza prelucrari grafice;
- Efectueaza scanari, procesari si tehnoredactari ;
- Pregateste materialele grafice pentru tipar, conform materialelor de productie cerute ;
- Raspunde de asezarea in pagina si de pragatirea materialelor pentru tipar.

CERINTE

Bun cunoscator al conceptelor de layout din QuarkXpress,Adobe PageMaker sau Adobe InDesign

Cunostinte de baza a tehnologiei Offset si a separatiei de culori.

Abilitati de folosire a programelor RIP.

BENEFICII OFERITE

in functie de experienta si de rezultate.

Tipografia “ AFI GENIUS “ este specializata in tipar comercial si publicitar.
Tehnologia de ultima generatie ne ajuta sa oferim clientilor nostri o calitate ireprosabila a produselor comandate.
Aceasta tehnologie a fost achizitionata atat pentru tiparul in tiraje mari si tiparul digital, cat si pentru operatiunile de prelucrare si sortare impuse de lucrarile complexe.
La baza performantelor Tipografiei “ AFI GENIUS “ se afla o echipa dinamica si profesionista, capabila sa faca fata cu succes oricarei cereri din domeniul tipografic.

Relatii la 0241 55.55.57
tehnic.afi@gmail.com;
afigenius@gmail.com