OPERATOR CHIMIST CU STUDII MEDII - CONSTANTA

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acorda suport tehnic pentru:
Efectuarea operatiunilor de control si analiza pentru respectarea documentatiei tehnice/tehnologice si a fiselor de fabricatie operatiilor pe fluxul de fabricatie;
Raportarea abaterilor de calitate sesizate si restrictionarea pe flux a pruselor cu neconformitati;
Raportarea situatiei rebuturilor, remanierilor, produselor declasate, derogarilor;

CERINTE

- Studii medii chimie;
- Experienta min 2 ani in productie/control de calitate pe flux
- Cunostinte tehnice si operationale ale controlului de calitate;
- Cunostinte operare PC (MS Office);
- Cunostinte limba engleza - avantaj.

Abilitati:
- Comunicare si lucru in echipa;
- Capacitate de analiza, nivel asumare responsabilitate;
- Initiativa si orientare pe rezultate, proactiv;
- Constiincios, loial si corect.

BENEFICII OFERITE

Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management

Clientul nostru, companie multinationala, este cel mai important producator de etichete pentru ambalaje din plastic si hartie din Romania si Europa Centrala si de Est. Strategia de dezvoltare, consolidare si expansiune in tara noastra este stimulata de integrarea Romaniei in Uniunea Europeana incepand cu 2007.