Network/System administrator

QUAD SYSTEMS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administreaza infrastructura IT a clientilor companiei
- inregistreaza, investigheaza si rezolva problemele ce apare in exploatarea sistemelor ce calcul
- gaseste solutii si face recomandari pentru a preveni aparitia unor probleme viitoare
- se deplaseaza la sediul clientului pentru a remedia problemele ce nu se pot rezolva remote

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte administrare servere si statii Windows
- experienta cu linux este un plus (SUSE LINUX ENTERPRISE SERVER 10)
- cunostinte de TCP/IP (configurari, diagnosticare probleme)
- experienta in implementare retele
- experienta in configurare aplicatii (client email, browser, firewall etc.)
- cunostinte de hardware (asamblare sisteme, diagnosticare probleme, inlocuire componente, configurare software)

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist.
- Oportunitati de promovare si dezvoltare profesionala.
- Salariu motivant, bonusuri pentru realizari remarcabile.

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Comert electronic, Servicii administrative.