Marketing Project Executive

Access Real Estate

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza planuri strategice de marketing&vanzari in vederea atingerii obiectivelor trasate de conducere;
- stabileste bugete pentru fiecare proiect in parte; defineste tinta;defineste resursele necesare; creaza aliante in vederea indeplinirii sarcinii;
- SE IMPLICA ACTIV in executarea acestora;
- elaboreaza analize de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei sau evolutia acesteia in timp si se asigura ca analiza elaborata va fi folosita in stabilierea strategiilor de marketing precum si in scopul atingerii obiectivelor companiei
- realizeaza prezentari profesionale ale strategiei elaborate pentru atingerea proiectului;
- participa la elaborarea/implementarea strategiei de produs si marketing
- participa la elaborarea/implementarea strategiei de vanzari a companiei
- realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si de vanzari
- realizeaza baze de date comparative
- creaza/actualizeaza/verifica datele inregistrate deja in baza de date si le grupeaza pe diferite criterii
- realizeaza rapoartele necesare (zilnice/saptamanale) conform cerintelor
directorului companiei

CERINTE

- studii adecvate economice si financiare, nu obligatoriu demonstrabile formal cat practic
- experienta minima intr-o pozitie similara, sau potential si dorinta arzatoare pentru acest job;
- cunostinte privind cercetarea de piata; analiza, definirea si implementarea unui proiect tematic;
- limba engleza
- cunostinte foarte bune de operare PC (in special Excel si Word)
- cunostinte foare bune de analiza statistica
- abilitati excelente de prezentare, abordare analitica
- capacitate de exprimare in scris fluenta, coerenta
- analitic,
- spirit de echipa
- ordonat,
- flexibil.
- spirit de initiativa
- gandire strategica, analitica si sintetica;
- calitati de leader!

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- sanse reale de promovare
- training permanent

Companie imobiliara cu peste 7 ani de experienta in domeniu, cu un renume si o reputatie foarte bune, ce isi propune sa devina lider pe piata locala imobiliara.