MANAGER ZONA

Euro Vial Lighting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica, analizeaza si gestioneaza clientii din zona geografica atributa, in conformitate cu strategia de dezvoltare a firmei;
Defineste impreuna cu directorul vanzari abordarea de vanzare potrivita pentru fiecare categorie de clienti (utilizatori finali, tablotieri, instalatori, integratori de sistem, contractori);
Planifica timpul si resursele alocate fiecarui client, in functie de obiectivele de vanzari si de oportunitatile de afaceri detectate pentru fiecare client in parte;
Propune semnarea de noi contracte de cooperare comerciala pe termen lung ;
Strange in mod activ toate informatiile de pe piata: mediu de afaceri, evolutie clienti, actiuni ale concurentei ;
Conlucreaza cu echipa pentru realizarea tuturor proiectelor si obiectivelor ce necesita lucrul in echipa;
Este responsabil de formarea, integrarea si dezvoltarea profesionala a tuturor membrilor punctului de lucru condus.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (preferabil Electronica, Electrotehnica, Automatizari)
- Minim 4 ani experienta in vanzari (produse industriale)
- Minim 2 ani experienta intr-un post de coordonare;
- Carnet de conducere “B”
- Cunostinte PC (MS Office)
- Limba engleza - nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si sistem de bonusare
Telefon mobil
Masina de serviciu

EURO VIAL LIGHTING are ca domeniu de activitate distributia de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori (Philips, Moeller, Schneider, Legrand, 3M, ICME ECAB, etc.). EURO VIAL LIGHTING are sediul in Constanta si filiale in orasele: Bucuresti, Galati, Brasov, Iasi, Craiova. Politica de dezvoltare a firmei va continua si in urmatorii ani.
www.eurovial.ro