Manager vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza eficient toate resursele alocate (umane, financiare, deadline-uri);
Urmareste rezultatele echipei si se asigura de realizarea obiectivelor transmise de Companie;
Tine legatura cu clientii din zona arondata, efectueaza analize si emite propuneri pe termen scurt si mediu;
Propune masuri pentru cresterea performantelor de vanzare si incasare;
Vanzarea produselor de asigurare de sanatate, viata si accident destinate persoanelor fizice;
Identificarea de noi clienti si noi oportunitati de vanzare;
Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor;
Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie;
Participa activ la realizarea target-ului de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei.

CERINTE

Studii superioare, studiile complementare de management constituie un avantaj;
Experienta in management uman minim 1 an;
Persoana proactiva, motivata in a-si dezvolta cariera in domeniul asigurarilor;
Excelente abilitati de comunicare in limba romana vorbit si scris (comunicare profesionala, expresivitate lingvistica si corectitudine gramaticala);
Persoana responsabila, serioasa si punctual;
Capacitate de comunicare si colaborare operativa si in echipa;
Capacitatea de autonomie pe post: abilitati de organizare si autoorganizare pe post, implicare, initiativa si decizie rapida;
Usurinta in relationarea interpersonala si capacitatea de adaptare la societati cu diferite culturi organizationale;
Atitudine proactive;
Orientare catre client;

BENEFICII OFERITE

Parte fixa 2500 lei/lunar; comisioane, bonusuri;
Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul unei companii multinationale;
Training-uri de specializare pentru acumularea de cunostinte si dezvoltarea de deprinderi in domeniu;
Posibilitatea de a interactiona intr-un mod profesionist cu piata financiara si de asigurari.