MANAGER LOGISTICA - CONSTANTA

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de achizitii materii prime, materiale si servicii de logistica:
o Evaluarea necesarului de produse, materiale si instrumente existent si anticiparea nevoilor ulterioare
o Negocierea cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii a preturilor, calitatii si facilitatilor contractuale / incheierea contractelor de achizitii;
o Planificarea ritmului de aprovizionare de la intern si extern corelat cu capacitatile de stocare;
o Asigurarea derularii operatiunilor de import materii prime;
o Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si materiale auxiliare si identificarea de noi furnizori
- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de gestionare si transport catre beneficiari:
o Organizarea depozitelor si urmarirea stocarii conform normelor legale;
o Asigurarea gestiunii stocurilor si aplicarea sistemelor de inventariere periodice;
o Urmarirea si aplicarea de actiuni pentru imbunatatirea rotatiei stocurilor;
o Supervizarea activitatii depozitelor si a personalului aferent;
o Asigurarea formalitatilor legale pentru transportul produselor finite catre beneficiari;
o Optimizarea transportului si monitorizarea costurilor aferente;
- Evaluarea si motivarea personalului.

CERINTE

- Experienta manageriala si pe pozitii similare min 3 ani;
- Studii medii / superioare tehnice / chimie sau economice;
- Abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;
- Experienta in negocieri si vanzari reprezinta un plus;
- Carnet de conducere (B);
- Cunostinte PC: Word, Excel , Internet – avantaj lucru in sistem ERP;
- Engleza nivel avansat– obligatoriu.

Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- Abilitati superioare de analiza / planificare / decizie;
- Proactiv, organizat, capabil sa gaseasca solutii;
- Dinamic, energic, corect, autoritar, disponibil sa calatoreasca.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie multinationala locatie Constanta;
- Mediu de lucru stimulativ;

Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviu
romax_c@rdslink.ro; romax_consulting@rdslink.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management