MANAGER LOGISTICA - CONSTANTA

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de achizitii materii prime, materiale si servicii de logistica:
o Evaluarea necesarului de produse, materiale si instrumente existent si anticiparea nevoilor ulterioare
o Negocierea cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii a preturilor, calitatii si facilitatilor contractuale / incheierea contractelor de achizitii;
o Planificarea ritmului de aprovizionare de la intern si extern corelat cu capacitatile de stocare;
o Asigurarea derularii operatiunilor de import materii prime;
o Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si materiale auxiliare si identificarea de noi furnizori
- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de gestionare si transport catre beneficiari:
o Organizarea depozitelor si urmarirea stocarii conform normelor legale;
o Asigurarea gestiunii stocurilor si aplicarea sistemelor de inventariere periodice;
o Urmarirea si aplicarea de actiuni pentru imbunatatirea rotatiei stocurilor;
o Supervizarea activitatii depozitelor si a personalului aferent;
o Asigurarea formalitatilor legale pentru transportul produselor finite catre beneficiari;
o Optimizarea transportului si monitorizarea costurilor aferente;
- Evaluarea si motivarea personalului.

CERINTE

- Experienta manageriala si pe pozitii similare min 3 ani;
- Studii medii / superioare tehnice / chimie sau economice;
- Abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;
- Experienta in negocieri si vanzari reprezinta un plus;
- Carnet de conducere (B);
- Cunostinte PC: Word, Excel , Internet – avantaj lucru in sistem ERP;
- Engleza nivel avansat– obligatoriu.

Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- Abilitati superioare de analiza / planificare / decizie;
- Proactiv, organizat, capabil sa gaseasca solutii;
- Dinamic, energic, corect, autoritar, disponibil sa calatoreasca.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie multinationala –locatie : Bucuresti/Constanta;
- Mediu de lucru stimulativ;

Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviu
romax_c@rdslink.ro; romax_consulting@rdslink.ro

Clientul nostru, companie multinationala, este cel mai important producator de etichete pentru ambalaje din plastic si hartie din Romania si Europa Centrala si de Est. Strategia de dezvoltare, consolidare si expansiune in tara noastra este stimulata de integrarea Romaniei in Uniunea Europeana incepand cu 2007.