Junior Trade and Acquisition expert

Sevda Jewelry

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cu un rol cheie in compania noastra, poti face parte dintr-o echipa talentata si vei avea ocazia sa te dezvolti profesional in spatiul retail, in frumoasa lume a bijuteriilor.

Responsabilitati:
• Te vei ocupa de distribuirea corecta si eficienta a bijuteriilor din argint catre punctele noastre retail din toata tara (aproximativ 40 de puncte retail)
• Vei colabora constant cu gestiunile din fiecare punct de desfacere si vei procesa ordine bazate pe cerintele fiecarui punct retail
• Vei fi responsabil de analizarea bazei de date a produselor din argint si de monitorizarea stocului atat in deposit cat si in punctele noastre retail
• Vei comunica cu furnizorii nostrii internationali si vei supraveghea intregul proces de comanda a produselor, de la primul ordin pana la livrarea produselor in depozit si apoi distribuirea lor in punctele noastre retail
• Vei analiza vanzarile in fiecare punct de desfacere la sfarsitul fiecarei luni si vei prezenta conducerii recomandarile tale

CERINTE

• Fluenta in limba engleza - minim nivel mediu (Intermediate), de preferabil Avansat
• Competente digitale - Microsoft Excel (nivel mediu/avansat)
• Licenta facultate obtinuta de preferabil, dar nu esential, in studii economice, stiinte administrative, matematica, informatica
• O minte analitica si capacitatea de a rezolva rapid si eficient probleme dificile
• O atitudine pozitiva si competente interpersonale

BENEFICII OFERITE

• Salariu competitiv
• Oportunitatea de a calatori atat in tara cat si in afara ei (Asia)
• Masa pranz asigurata
• Transport asigurat la locul de munca

Compania noastra are un portofoliu bogat in ceea ce priveste importul si vanzarea de bijuterii din metale pretioase (diamante, aur, argint), atât în magazinele proprii precum şi sub forma de en-gross.