Inginer Tehnic Ofertare

Euro Vial Lighting

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Intocmeste ofertele de pret in baza cererilor primite de la clienti;
2. Intocmeste documentatia necesara pentru participarea la licitatii (SEAP);
3. Ofera solutii tehnice necesare pentru elaborarea ofertelor inginerilor de vanzari;
4. Intocmeste ofertele comerciale si ofera suport tehnic pentru clientii care fac achizitia in mod direct din depozitul punctului de lucru;
5. Desfasoara activitati de ofertare/ promovare prin orice mijloace (e-mail, telefonic, etc) potentialilor clienti interesati de produsele companiei;
6. Sustine oferta prin participarea la sedinta de licitatie;
7. Negociaza conditii contractuale si urmareste derularea contractelor pentru clientii care nu sunt alocati inginerilor de vanzari.

CERINTE

1. Absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Electronica, Electrotehnica, Energetica, Automatica);
2. Cunostinte bune de operare MS Office(Excel, Word) si AutoCAD
3. Experienta minim 2 ani in domeniul electric;
4. Abilitati de organizare, comunicare si relationare
Orientare catre rezultate si respectare a termenelor.

BENEFICII OFERITE

1. Training de specialitate.
2. Mediu de lucru tanar si dinamic

EURO VIAL LIGHTING are ca domeniu de activitate distributia de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori (Philips, Moeller, Schneider, Legrand, 3M, ICME ECAB etc.). EURO VIAL LIGHTING are sediul in Constanta si filiale in orasele: Bucuresti, Galati, Brasov, Iasi, Craiova. Politica de dezvoltare a firmei va continua si in urmatorii ani.