INGINER PROIECTANT INSTALATII GAZ

FINDERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul postului
- Asigura proiectarea instalatiilor de mic-vrac si distributie autogaz.
- Intocmeste documentatiile aferente pentru solicitarea avizelor si autorizatiilor.
- Coordoneaza si urmareste modul in care se deruleaza investitiile in mic-vrac si autogaz

Atributii principale si sarcini aferente

1. urmarirea si respectarea procedurilor privind proiectarea, executia, punerea in functiune si exploatarea instalatiilor de alimentare cu GPL la consumatori casnici, industriali si auto;
2. gestionare documente specifice(evidente instalatii, carti tehnice ISCIR, autorizatii INSEMEX, Metrologie );
3. asigurarea masurilor de siguranta, PM-PSI la punerile in functiune;
4. urmarirea programului de investitii in domeniul mic vrac si autogazului ;
5. asigura prin calitatea de responsabil cu supravegherea lucrarilor d.p.v.ISCIR respectarea prescriptiilor tehnice si procedurilor de lucru pentru domeniul in care este autorizat;
6. urmarirea si coordonarea programului de intretinere-reparatii la instalatii de mic vrac si statii de autogaz( scadente, ore de functionare, incercari de presiune, masuratori de grosimi) ;
7. obtinerea de licente si autorizatii pentru statiile proprii si d.p.v.d ISCIR, metrologice si INSEMEX pentru instalatiile de la clienti ;
8. gestionarea patrimoniului din depozit/terminal ( rezervore, skid-uri, piese, stoc de rezervoare, mic vrac, etc )

CERINTE

- Studii superioare de specialitate (Mecanica sau Utilaje Tehnologice);
- Experienta in domeniul instalatiilor GPL de minim 5 ani;
- Posesor autorizatie ISCIR pe PT C8 – constituie un avantaj;
- Cunostinte solide de proiectare utilizand programul de AutoCAD;
- Permis de conducere cat.B;
- Disponibilitatea de a calatori;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Domiciliul stabil in Constanta.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Bonusuri, prime
- Tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

FINDERS recruteaza pentru ButanGas.

ButanGas este un grup multinational ce isi desfasoara in 10 tari, in domeniul transportului, depozitarii si distributiei de gas petrolier lichefiat (GPL). .
Dezvoltarea permanenta, cu cele mai eficiente instrumente, a facut ca Grupul ButanGas sa fie unul din liderii europeni în distributia de GPL atat pentru uz casnic, cat si pentru uz industrial, pe cele trei canale de distributie: butelii aragaz, propan mic-vrac si GPL auto.
Incepand cu anul 1996, ButanGas Romania este una dintre cele mai mari companii de distributie GPL pe piata romaneasca. La baza activitatii, in cei peste 10 ani in care s-au inregistrat de numeroase succese, se afla Echipa ButanGas,care si-a canalizat intreaga atentie catre Client, furnizandu-i garantia celui mai eficient serviciu si calitatea superioara a celor mai sigure si de incredere produse.

FINDERS furnizeaza servicii complete si integrate de resurse umane.
Noi adaugam valoare prin personalizarea programelor de consultanta, instruire si recrutare - selectie de personal pe care le propunem clientilor. Completam solutia cu oferirea de servicii de administrare personal, managementul securitatii si sanatatii in munca si a situatiilor de urgenta , consultanta legislativa.