Inginer Instalatii GPL

ButanGas Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmarirea si respectarea procedurilor privind proiectarea, executia, punerea in functiune si exploatarea instalatiilor de alimentare cu GPL;
- Gestionarea documentelor specifice (evidente instalatii, carti tehnice ISCIR, autorizatii INSEMEX, Metrologie);
- Urmarirea si coordonarea programului de investitii si de intretinere-reparatii pentru instalatii de mic vrac si statii de autogaz;
- Obtinerea de licente si autorizatii pentru statiile proprii d.p.v.d ISCIR, metrologice si INSEMEX pentru instalatiile de la clienti;
- Asigurarea operarii terminalului de GPL (incarcari/descarcari GPL).

CERINTE

- Studii superioare de specialitate (Mecanica sau Utilaje Tehnologice);
- Experienta in domeniul instalatiilor sub presiune de minim 3
ani;
- Posesor autorizatie ISCIR pe PT C8 – constituie un avantaj;
- Cunostinte solide de proiectare utilizand programul de AutoCAD;
- Permis de conducere cat.B;
- Disponibilitatea de a calatori in tara;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Domiciliul stabil in jud. Constanta.

BENEFICII OFERITE

Dezvoltarea unei cariere de succes in cadrul unei echipe de profesionisti;
Pachet salarial motivant.

Din 1948, ButanGas este un grup multinational ce isi desfasoara activitatea in 10 tari, in domeniul transportului, depozitarii si distributiei de GPL (gaz petrolier lichefiat). Incepand cu anul 1996, ButanGas Romania este una dintre cele mai mari companii de distributie GPL pe piata romaneasca. Orientarea strategica a companiei este de a promova permanent educarea angajatilor sai. Cunostintele teoretice si practice ale angajatilor devin factorul principal de succes si avantajul competitiv al companiei.