Inginer Exploatare si Mentenanta Medie si Joasa Tensiune

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Analiza functionarii instalatiilor, a incidentelor si avariilor; exploatarea, mentenanta corectiva si preventiva; analiza masuratorilor de sarcina si tensiune;
• Urmarirea si coordonarea lichidarii incidentelor si avariilor, remedierea deranjamentelor;
• Acordarea asistentei tehnice la manevre;
• Intocmirea fiselor de solutie complexe;
• Participarea la receptia lucrarilor de investitii/pe tarif de racordare;
• Efectuarea controalelor pe santiere pentru verificarea calitatii lucrarilor si respectarea normelor SSM;
• Verificarea si avizarea dosarelor aferente instalatiei de utilizare pentru abonatii noi.

CERINTE

• Cunostinte aprofundate in domeniul instalatiilor de distributie a energiei electrice;
• O buna cunoastere a normelor de protectie si securitate a muncii;
• Permis de conducere – categoria B;
• Cunoasterea limbii engleze este un avantaj;
• Studii superioare – domeniul Energetic sau Electrotehnic.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.