Inginer Constructii Nave

S.C. UTILNAVOREP S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului de Departament Nave pentru:
- coordonarea si supervizarea lucrarilor de constructii nave in colaborare cu Managerul de Proiect.
- lucrari de punte, tancuri, capace magazii
- reparatii, reconditionari si confectii
- reparatii motoare termice principale si auxiliare
- reparatii generatoare electrice, bobinaj motoare 0.1-200kW
- automatizari, instalatii electrice de punte si de comanda
- timplarie navala
Colaboreaza cu toti membrii echipei de proiect sau dupa caz cu alti membri ai departamentului Nave
Urmarirea si coordonarea lucrarilor de reparatii nave sau constructii nave.

CERINTE

- absolvent studii superioare tehnice (inginer sau ofiter mecanic)
- experienta in constructii noi si/sau reparatii nave, de min. 3-5 ani (poate fi si pensionar)
- capacitate de analiza si sinteza, spirit organizatoric
- abilitati de organizare si gestionare eficienta a termenelor stabilite
- limba engleza (nivel mediu)
- cunostinte minime PC - Office ( Editoare de text, Calcul tabelar, utilizare Internet) CAD (BricsCAD)

BENEFICII OFERITE

- sistem de salarizare motivant corelat cu performanta, bonuri de masa, posibilitati de promovare
- oportunitati de dezvoltare personala si profesionala intr-o firma de succes;
- bonuri de masa, asigurare medicala (controale medicale periodice gratuite)

DESCRIEREA FIRMEI

Constructii civile si industriale
Confectii metalice
Reparatii si constructii nave maritime si fluviale
Reparatii utilaje de constructii si auto greu
Reprezentant exclusiv CATERPILLAR MARINE pentru zona Marii Negre