INGINER AUTOMATIST/ENERGETICIAN

CELCO S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizeaza, coordoneaza montarea instalatiilor electroenergetice si realizeaza probe pentru punerea lor in functiune
Realizeaza lucrarile de revizie /reparatie ale echipamentelor si utilajelor de productie si pregateste documentatia necesara, conform planificarilor
Supravegheaza functionarea aparaturii si instalatiilor care ii sunt repartizate in subordine
Intervine in timp util pentru depanarea echipamentelor in cazuldefectiuniloraccidentale
Propune si implementeaza solutii de automatizare a procesului tehnologic.
Raspunde de gestiunea si optimizarea consumurilor energetice.
Propune si implementeaza solutii de eficientizare energetica
Asigura mentenanta echipamentelor electrice si a instalatiilor de automatizari

CERINTE

Studii superioare - energetica, electronica, automatizari
Experienta in domeniu de minim 3 ani
Cunosterea principiilor de baza in functionarea instalatiilor productive conduse cu automate programabile moderne.Avantaj: cunoasterea limbajului
de programare STEP 7 pentru automate Siemens, XSoft pentru automate Moeller, CITECT sau WinCC pentru sisteme SCADA
Organizat si atent la detalii
Flexibil orientat spre rezultate si catre respectarea termenelor

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant,Tichete de masa,Pensie facultativa, Transport,Laptop si telefon mobil

In decursul celor 40 de ani de activitate, CELCO si-a dezvoltat competente cheie in productia de BCA si alte materiale de zidarie, fiind printre primele societati din domeniu in ceea ce priveste rezultatele economico-financiare, nivelul productiei, disciplina tehnologica si nu in ultimul rand calitatea produselor. Structura organizatorica flexibila si profesionista, abilitati de management a proiectelor foarte bine dezvoltate, impreuna cu personalul de inalta calificare constituie baza succesului companiei noastre si exprima valorile pe care le pretuim.