Electrician

S.C. SINDSERV S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcinile specifice postului:
- executa lucrari in instalatii electrice de joasa si medie tensiune, instalatii electrice de utilizare si reparatii.
- executa lucrari accidentale pentru prevenirea si lichidarea incendiilor

- presteaza activitati de intretinere si reparare a aparatelor, instalatiilor si sistemelor de distributie a energiei electrice
- monteaza contoare de masurare a energiei electrice la consumatori

CERINTE

Candidatul trebuie sa cunoasca Legea energiei electrice nr. 13/2007, HG nr 867/2003 privind Regulamentul pentru racordarea utilizatorilor la retelele electrice de interes public, O.G nr 95/1999 privind calitatea lucrarilor de montaj utilaje, echipamente si instalatii tehnologice.

Atestare ANR ca electrician autorizat reprezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si motivant / bonuri de masa
- oportunitatea dezvoltarii carierei profesionale

DESCRIEREA FIRMEI

Societatea se ocupa cu:
- citirea echipamentelor de masurare a energiei electrica la consumatorii casnici si privati
- incasarea contravalorii consumurilor de energie electrica
- executarea si proiectarea de instalatii electrice interioare pentru constructii civile si industriale
- proiectarea si executarea de linii electrice,aeriene sau subterane, cu tensiuni nominale de 0.4 KV - 20 KV si posturi de transformare cu tensiunea nominala superioara de cel mult 20 KV.