ŞEF DE SALĂ / ASISTENT MANAGER F&B

SC HR EXPERT-SUPPORT SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Supravegherea sălii de mese din punct de vedere al aspectului, facilităţilor, curăţeniei şi igienei;
• Supravegherea şi coordonarea activităţii ospătarilor, barmanilor;
• Întocmirea graficelor de lucru pentru ospătari, barmani;
• Organizarea şi aşezarea meselor în funcţie de specificul evenimentelor;
• Programarea şi organizarea evenimentelor festive;
• Soluţionarea eficientă a tuturor solicitărilor şi/sau reclamaţiilor clienţilor
• Primirea clienţilor şi însoţirea acestora la mese
• Verificarea zilnică a meniurilor privitor la modul de prezentare

CERINTE

• diplomă de calificare în domeniu (ospătar);
• experienţă minim 5 ani ca ospătar şi 3 ani ca şef de sală; cu recomandări de la cel puţin un loc de muncă anterior;
• cunoştinţe de gastronomie;
• cunoştinţe de limba engleză – nivel conversaţional;
• abilităţi de organizare şi coordonare;
• prezenţă fizică agreabilă, amabilitate, flexibilitate; abilităţi de comunicare foarte bune;
• atitudine pozitivă şi conciliantă în relaţiile cu clienţii;
• experienţă de coordonare (20-30 persoane) în locaţii de 4-5 stele (constituie un avantaj).

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, bonuri de masă, decontarea transportului
- posibilităţi de promovare pe postul de Asistent Manager F&B
- condiţii de muncă moderne, la cele mai ridicate standarde;

HR Expert face parte dintr-un Grup de firme cu afaceri anuale cumulate de peste 500 milioane euro.
HR Expert si-a inceput dezvoltarea in 2011, cu dorinta de a aduce un suflu nou in piata serviciilor de resurse umane .
HR Expert doreste sa se evidentieze decisiv prin apropierea fata de clienti (deopotriva companii si candidati) reusind sa ofere un raport avantajos intre calitate – rapiditate – accesibilitate.
Compania noastră a deschis pentru inceput birouri in Bucuresti, Ploiesti si Constanta , avand in plan extinderea la nivel national si nu numai.
Echipa HR Expert este formata in totalitate din profesionisti, excelent pregătiti după cele mai ridicate standarde in domeniu, avand capacitatea de a oferi la nivel premium soluţii de resurse umane, flexibile şi adaptate legislaţiei româneşti.