ECONOMIST CONTABIL

MOSCOPOLIS BUSINESS AGENCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea in contabilitate in conformitate cu legislatia in vigoare a documentelor primare ( casa, banca, clienti, furnizori, debitori, amortismente, etc)
- Intocmirea statelor de salarii, calculul si inregistrarea in contabilitate a salariilor
- Intocmirea lunara sau semestriala a decontului de TVA, declaratiei 100, declaratiei de CAS, declaratiei pentru somaj si sanatate
- Intocmirea situatiilor financiare anuale si a raportarilor semestriale
- Intocmirea bilant contabil

CERINTE

- Studii economice superioare
- Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj
- Cunostinte solide de contabilitate financiara
- MS Office
- Engleza
- Cunostinte operare programe contabilitate
- Abilitati de comunicare excelente
- Persoana dinamica, organizata si analitica
- Seriozitate si loialitate

BENEFICII OFERITE

- Postul ofera perspective de dezvoltare profesionala, intr-un colectiv tanar si dinamic

Moscopolis Business Agency este o firma de consultanta ce ofera clientilor un intreg set de servicii de consultanta in management si afaceri, activitati financiare, piata imobiliara, piata bursiera.
Avand in prezent o echipa de 21 angajati permanenti cu o experienta relevanta in activitatea bancara, comerciala, universitara, firma asigura solicitantilor solutia potrivita pentru punerea in practica si dezvoltarea tuturor proiectelor .
Prin echipa noastra suntem pregatiti sa sa sprijinim investitorii (persoane fizice si juridice) in scopul gestionarii eficiente a afacerilor proprii