Director executiv

ONG Mare Nostrum

Job expirat

RESPONSABILITATI

Directorul Executiv are responsabilitatea principala a managementului general al organizatiei, care include iddentificarea oportunitatilor de finantare, implementarea strategiei origanizatiei, supervizarea finantelor, implementarea programelor existente, relatiilor publice si resurselor umane.

Atributii si Responsabilitati:
- asigura managementul general al organizatiei, in conformitate cu obiectivele stabilite de Comitetul Director
- conduce procesul de planificare anuala;
-implemteaza strategia organizatiei;
-identifica oportunitatile de finantare si aplica pentru noi proiecte;
- gestioneaza bugetul, finantele si aspectele legale ale organizatiei;
- supravegheaza performantele individuale/ profesionale ale managerilor de proiecte si altor membrii ai echipei executive;
- este purtatorul de cuvant al organizatiei;
- contribuie la strangerea resurselor necesare indeplinirii obiectivelor organizatiei si asigura dezvoltarea institutionala a organizatiei

CERINTE

Calificari si abilitati necesare:
- studii superioare, cel putin 2 ani experienta in management/ administratie organizationala si conducere;
- abilitatea de a conduce si motiva oamenii;
- experienta in planificarea, monitorizarea si evaluarea bugetelor;
- abilitatea de a organiza, planifica si implementa activitati adecvate pentru a promova obiectivele organizatiei;
- abilitatea de a vorbi in public si de a comunica mesajul organizatiei;
- cunostiinte operare pe computer; cunostinte bune de limba engleza;
- cunoasterea aspectelor de mediu si celor economice, sociale asociate, privind zona costiera sunt de dorit.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- salariu fix corespunzator experientei si pregatirii plus bonusuri.
- program de pregatire si integrare, instruire si traininguri

Mare Nostrum este o organizatie neguvernamentala care activeaza in domeniul protectiei mediul marin si costier. Misiunea organizatiei este de a determina schimbarea practicilor si atitudinilor actuale ale comunitatilor locale, factorilor de decizie si altor grupuri de interese, cu cele care asigura conservarea si utilizarea rationala a resurselor naturale din zona costiera rom?neasca.
Punand accentul pe parteneriat si respectul fata de mediul inconjurator, Mare Nostrum activeaza in directia constientizarii publice, a educatiei pentru mediu si creeaza presiune fata de factorii decizionali, pentru protectia efectiva a mediului Marii Negre si zonei costiere romanesti.