declarant vamal

SC. MINARA-COMIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

- pregateste, proceseaza si produce declaratiile vamale, precum si toate documentele necesare operatiunilor de import/export/tranzit pentru bunurile transportate in reteaua de transport naval, aerian sau rutier a companiei;
- ofera si acorda asistenta specializata clientilor companiei in vederea pregatirii adecvate si la timp a tuturor documentelor necesare operatiunilor de import/export/tranzit;
- intocmeste si transmite catre INS declaratii intrastat;
- mentine legatura cu ceilalti angajati din cadrul companiei cu scopul realizarii unei comunicari eficiente, care sa asigure desfasurarea in conditii optime a proceselor de import/export;
- realizeaza analize si rapoarte solicitate de catre conducerea companiei.

CERINTE

experienta minima de 3 ani pe un post similar
cunostinte aprofundate de legislatie vamala
cunostinte de operare PC(pachetul Microsoft Office si un program de specialitate)
limba engleza(avansat)
experienta intocmire declaratii in sistemul informatic integrat

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Comisionar in vama