Contabil CECCAR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura evidenta contabila a firmei (balante, bilanturi, declaratii etc.) legatura cu banca si cu alte organizatii financiare si orice alte activitati contabile prevazute de legislatia specifica;
- Furnizeaza organelor de conducere ale societatii, la cerere sau conform planificarii stabilite, informatii privind situatia economico-financiara a firmei, rapoarte privind clientii si furnizorii etc.;
- Se informeaza permanent cu modificarile legislatiei in domeniul economico-financiar si ia masuri de conformare;
- Asista organele de control abilitate, ce executa actiuni de control in cadrul societatii si furnizeaza documentele si explicatiile solicitate, in limita domeniului sau de competenta.
- Raspunde de exactitatea, realitatea si legalitatea documentelor intocmite personal;

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic
- Atestat CECCAR
- Limba italiana - nivel incepator: obligatoriu
- Limba italiana - nivel mediu / avansat : avantaj

BENEFICII OFERITE

- Program de munca independent;
- In functie de volumul de activitate si de nivelul profesional, poate trece pe contract de munca full time, pe perioada nedeterminata (dupa minim 6 luni de proba).