Contabil

BOCAN COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaz? rapoarte zilnice, s?pt?manale ?i lunare despre situa?ia contului bancar ?i situa?ia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
- Urmarirea bugetelor de investitii;
- Realizeaz? situa?ii financiare
- Se ocupa de obtinerea documentatiilor pentru participare la licitatii.
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate WinMentor, CIEL, Wizcount sau contabSQ
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- cunostinte PC (MS Office
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 13 tari si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei aproape 50 de ani de existenta, s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.