Consultant Financiar Credite

Premier Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza oferta de credite aflate in portofoliul bancilor partenere;
- Acorda consultanta financiara si asistenta in intocmirea dosarului de credit potentialilor clienti, prin prezentarea solutiei optime corespunzatoare fiecarui client;
- Formarea unui portofoliu de clienti;
- Administreaza portofoliul de clienti;

CERINTE

- Studii superioare;
- Persoane energice, ambitioase, comunicative, cu spirit intreprinzator si dorinta de autodepasire;
- Experienta în vanzari constituie un avantaj;
- Experienta in pozitie de broker credite/asigurari sau vanzari directe constituie un avantaj;
- Orientat catre o cariera de succes in vanzari;
- Disponibilitatea de a învata si aplica metode de consultanta financiara;

BENEFICII OFERITE

- Activitatea de vanzare directa a produselor financiare poate genera venituri semnificative in functie de rezultatele obtinute, recompensarea financiara a performantelor urmand a fi facuta pe baza de salariu fix si comision;
- Bonusuri trimestriale in functie de performante;
- Training de specialitate;
- Posibilitatea de a lucra full time in cadrul companiei;
- Mediu de lucru deosebit, alaturi de o echipa tanara;

Premier Consulting (www.premierconsulting.ro) este o companie cu experienta in domeniul financiar - bancar care furnizeaza o gama larga de servicii financiare, cu accent pe consultanta pentru credite bancare. Suntem partener al celor mai importante banci comerciale din Romania si facilitam obtinerea de credite de nevoi personale, credite ipotecare, credite auto, leasing auto, leasing imobiliar, asiguram refinantarea creditelor existente, facilitam obtinerea de carduri de credit.