Consilieri Vanzari

Flamingo Computers SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru dezvoltarea echipei de specialisti in vanzari IT&C/ GSM/ electronice, angajam candidati pasionati de tehnologie si motivati sa isi asume urmatoarele responsabilitati:
- Promoveaza si comercializeaza produse din domeniul IT &C/GSM intr-un magazin Flamingo;
- Furnizeaza asistenta si suport tehnic clientilor privind configurarea PC, instalarea si administrarea sistemelor de operare;
- Participa intens/ activ la realizarea obiectivelor calitative/ cantitative ale echipei magazinului si la atingerea targetului de vanzari;
- Asigura clientilor servicii de consultanta tehnica si de pre/ post vanzare (rate, garantie etc.);
- Monitorizeaza piata de profil din domeniul GSM, electronic si IT&C;
- Gestioneaza stocul de marfa;

CERINTE

- Experienta in domeniul vanzarilor - 1 an;
- Studii superioare tehnice finalizate/ in curs de finalizare - I.D., F.R.(de preferinta Informatica, Automatica si Calculatoare, Electronica/ Electrotehnica)
- Prezenta agreabila, tonus energetic, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
- Deschidere catre lumea IT & motivat de depasirea permanenta a performantelor sale profesionale;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Capacitate de lucru in echipa, de invatare si dezvoltare

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a beneficia de traininguri organizate de catre furnizori ca: Intel, Nokia, Zapp etc;
- Salariu corelat cu performanta in vanzari.

Flamingo International este societatea holding pentru Grupul Flamingo, liderul pietei de IT&C din Romania. Compania detine o retea de 114 de magazine IT si electronica de consum in Romania, Bulgaria si Serbia, sub brandurile Flamingo si Future Shop, avand o suprafata totala de vanzare de circa 14.000 mp.
Strategia de dezvoltare a activitatii de retail Flamingo urmeaza trei directii majore: dezvoltarea unei retele de retail formata din magazine de mici dimensiuni dedicate comercializarii de aparatura IT si electronica mobila, continuarea dezvoltarii retelei actuale de magazine prin deschiderea unor noi locatii precum si modernizarea si extinderea celor existente si dezvoltarea unei retele de magazine de mare suprafata în care sa fie comercializata, in afara de produsele IT, o gama larga de produse electronice şi electrocasnice.
Cifra de afaceri a Flamingo International estimata pentru anul 2005 este de peste 80 de milioane de euro. Situatiile financiare ale Flamingo sunt auditate de PricewaterhouseCoopers.