Consilier Relatii Publice si Comunicare

Gant & Sterling Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Formuleaza si planifica strategia de PR
- Coordoneaza comunicarea cu mass media, programele de PR (evenimente, conferinte, sponsorizari, lansari, comunicate etc.)
- Imbunatateste si mentine imaginea companiei si a fiecarei marci din portofoliu printr-o politica de comunicare adecvata
- Este purtatorul de cuvant al companiei, impreuna cu managementul
- Administreaza bugetul de PR si comunicare neconventionala a companiei
- Participa la stabilirea strategiei de marketing a fiecarei marci

CERINTE

- Experienta relevanta pe un post similar – minim 2 ani
- Studii superioare economice sau jurnalism; specilizarea in PR/ Comunicare constituie un avantaj
- Experienta de lucru cu standarde internationale ale unei marci
- Contacte solide in mass-media
- Excelente abilitati de comunicare verbala/ scrisa
- Capacitate de inter-relationare cu o audienta larga, diplomatie
- Arie de acoperire culturala larga
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
- Permis de conducere

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu motivant, mediu de lucru dinamic, posibilitate de dezvoltare profesionala.

Gant & Sterling Consulting cauta pentru clientul sau, dealer auto

Constanta
Ploiesti