Cameriste si ospatari in Costinesti

s.c orient comex s.r.l

Job expirat

RESPONSABILITATI

Personal pentru hotel si restaurant in Statiunea Costinesti
-Verifica starea de curatenie a camerelor de hotel;·
-Efectueaza pentru numarul de camere repartizate, incluzand camerele de baie, atat operatia de curatare respectand standardele in vigoare cat si operatia de completare a articolelor hoteliere consumate;
-Respecta regulile de igiena si mentine curatenia la locul de munca.

CERINTE

Experienta obligatorie in domeniul pentru care aplicati. Fara cazier judiciar.
Camerista:
-rezistenta la efort fizic;
-persoana entuziasta;
Cunoasterea normelor tehnologice de curatenie a spatiilor de cazare
Cunoasterea normelor comportamentale specifice
Cunoasterea normelor de igiena, de protectie a muncii si PSI
Efectuarea serviciului de curatenie in camere, conform gradului de ocupare al hotelului;
Mentinerea curateniei pe holuri;
Curatenia spatii comune si grupurilor sanitare;
Spalarea si calcarea lucrurilor la cererea clientilor;
Strangerea gunoiului si transportarea la tomberoane;
Intocmirea raportului scris la schimb de tura in caietul de lucru;
Verificarea si curatenia periodica (din ora in ora ) a grupurilor sanitare din spatiile publice.
Ospatar:
-Calificare in meseria de ospatar, profesionist, cu spirit de echipa, prezentabil, ingrijit, aptitudini de negociere.
Preluarea comenzilor, prepararea bauturilor si servirea clientilor
- Intocmirea notei de plata, efectuarea incasarilor si gestionarea banilor
- Supravegherea bunei desfasurari a activitatii in restaurant
- Mentinerea standardelor si procedurilor de igiena

BENEFICII OFERITE

Persoane responsabile si constiincioase.
Se ofera conditii bune de munca intr-o echipa tanara si dinamica .
Se ofera conditii bune de cazare.

Orient Comex S.R.L, a fost fondata in 1992 in Costinesti, judetul Constanta si este o companie recunoscuta pe plan local pentru promptitudinea si amabilitatea personalului nostru.

Compania Orient Comex S.R.L efectueaza servicii de cazare si de alimentatie publica.in cadrul complexului hotelier din Statiunea Costinesti.Firma noastra are o echipa de 20 angajati. Avem o experienta indelungata pe piata din Romania.

Noi avem si respectam proceduri clare de lucru, care asigura un nivel inalt, constant, in calitatea produselor si serviciilor noastre. Acordam o atentie deosebita instruirii personalului nostru, pentru garantarea unei maxime satisfactii in utilizarea produselor Orient Comex S.R.L.